Корзина
64 отзыва
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666925656
+380666925656
+380688883187
Металлоизделия и стройматериалы для дома и бизнеса

Теплий прийом — Українські виробники мінеральної вати тіснять імпортерів

Теплий прийом — Українські виробники мінеральної вати тіснять імпортерів

У період кризи ринок теплоізоляційних матеріалів розвивається за особливим сценарієм. З одного боку, подорожчання енергоносіїв змушує споживачів серйозно замислюватися над проблемою утеплення будівель, внаслідок чого попит на дані матеріали зростає і в Україні відкриваються нові виробництва.

З іншого боку, потужності про виробництву утеплювачів зараз надлишкові, тому виробники так званої "кам'яної» вати на основі базальтових волокон (на субринка мінвати на основі скловолокна особливої ​​інвестиційної активності не спостерігається. — Ред. ) Продовжують тіснити імпорт і поставляти більше продукції за кордон.
Плани та наслідки
Цілком можливо, що цього літа в Україні з'являться нові потужності з виробництва мінеральної вати. Орієнтовно у липні-серпні корпорація «Украгрохімхолдинг» (м. Київ; виробництво і реалізація мінеральних добрив та сільськогосподарської продукції, будівництво житла, виробництво і реалізація полімерної упаковки для фармацевтичної та хімічної промисловості; з 2002 р. ; близько 3 тис. чол. ) Планує запустити в Харкові лінію з випуску мінераловатної продукції на основі кам'яних волокон.

За неофіційною інформацією, в будівництво першої черги заводу потужністю більше 30 тис. т на рік інвестовано понад $ 30 млн.

Крім цього в червні, після піврічного простою, відновить виробництво ТОВ «Данко-Ізол» (м. Докучаєвськ, Донецька обл. ; Входить до складу холдингу «ДАНКО»; виробництво і реалізація мінераловатної продукції; з 2008 р. ).

Роман Токарєв, начальник відділу маркетингу та збуту ТОВ «Данко-Базальт" (м. Донецьк; керуюча компанія ТОВ «Данко-Ізол»; виробництво і реалізація базальту; з 2007 р. ; 50 чол. ), Підтверджує плани компанії: «До 10 червня ми запустимо виробничу лінію потужністю 35 тис. т продукції в рік. А до кінця року мають намір випустити 8-12 тис. т продукції «. В результаті загальні виробничі потужності з випуску мінераловатних теплоізоляційних матеріалів в Україні досягнуть більш ніж 200 тис. т на рік, що майже в 2 рази перевищує нинішні потреби вітчизняного ринку.

А тому жорстка конкуренція буде спостерігатися як при імпортозаміщені, так і при поставках продукції на експорт — тенденції, яка зміцнилася в минулому році (див. статтю «Прорив ізоляції»). До речі, за підсумками 2010 р., за даними Держстату і розрахунками Бізнесу, частка імпортної продукції на українському ринку зменшилася на 14,4 п. п. (З 59,6% до 45,2%).

Що ж стосується експорту, то якщо в 2009 р. з країни було вивезено лише 0,5 тис. т мінераловатних утеплювачів, то в 2010 р. — вже 13,1 тис. т. Основні країни-споживачі — сусідні Росія, Молдова і Білорусь, на які припадає більше 93% експорту української мінераловатної продукції. Геннадій Сичов, директор ЗАТ «Термолайф», зазначає: «У 2011 р. плануємо вийти на повне завантаження виробничих потужностей, тобто виготовити 30 тис. т продукції. З них 12 тис. т розраховуємо поставити на російський ринок «.

Витіснення

Протягом останніх двох років в Україні запущено, як мінімум, чотири підприємства з виробництва «кам'яної» вати (докладніше див посилання на статтю «Прорив ізоляції»). Не дивно, що частка вітчизняних виробників на цьому субринку зростає. Наприклад, за даними ТОВ «Агентство індустріального маркетингу», в 2010 р., порівняно з 2009 р., на субринку «кам'яної» вати українські виробники збільшили свою частку майже на 12 п. п — до 62,8%.

А ось торішній лідер — ТОВ «Роквул Україна» (м. Київ; імпорт теплоізоляційних матеріалів), за даними аналітиків, свої ринкові позиції продовжує здавати. Про відповідні кроки, які можуть бути зроблені, представники цієї компанії вважають за краще не розповсюджуватися. Можливо, тому, що свої інвестиційні плани компанія Rockwool (м. Хедехузен, Данія; з 1909 р. ; більше 8,5 тис. чол. ) Поки реалізує на більш ємних ринках інших країн.

Зокрема, 16 травня 2011 Rockwool відкрила завод в індійському штаті Гуджарат. Загальний обсяг інвестицій у будівництво заводу потужністю 30 тис. т продукції в рік склав EUR 22, 7 млн. Крім цього в Росії Rockwool будує завод в особливій економічній зоні «Алабуга» (Татарстан).

У підприємство потужністю 110 тис. т продукції в рік буде інвестовано $ 150 млн. Втім, Юрій Щирін, генеральний директор ТОВ «Агентство індустріального маркетингу», допускає можливість покупки Rockwool одного з вітчизняних виробників. Таким чином, імпортер може перетворитися на виробника, випускаючи продукцію під своєю торговою маркою.

БІЗНЕС припускає, що об'єктом купівлі може бути або одне з підприємств, порівняно недовго працюють на ринку, наприклад ТОВ «Данко-Ізол», яке почало випускати продукцію в 2008 р., або новачок — те ж підприємство «Украгрохімхолдинг», про який говорилося вище. Але, повторимося, це лише припущення.

Прогноз

За різними оцінками, в 2010 р., порівняно з 2009 р., споживання мінеральної вати на основі кам'яних волокон в кількісному вираженні збільшилася на 30-40%, на основі скловолокна — на 4-7%. За прогнозами більшості експертів, в 2011 р. дані темпи зростання збережуться (є, правда, і більш стримані оцінки; см. «Виробник …»).

Експерт — про очікування

Юрій Щирін (33),

генеральний директор ТОВ «Агентство індустріального маркетингу» (м. Київ; маркетинговий консалтинг і дослідження промислових ринків і ринків b2b-послуг у країнах СНД; з 1997 р. ; 13 чол. ):

— У 2010 р. ринок теплоізоляційних матеріалів виріс на 30% у кількісному вираженні, причому в значній мірі збільшення виробництва і збуту забезпечили приватні забудовники. Ці тенденції збережуться і в цьому році. За нашими прогнозами, зростання ринку складе 25-30%.

Крім подорожчання енергоносіїв, а протягом року заплановано підвищення тарифів на газ на 50%, на електроенергію — на 69%, активізації виробництва і збуту сприятимуть повсюдне створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, які, за ідеєю, набагато більше дбатимуть про підвищення енергоефективності будівель, а також перехід на використання полегшених систем стінових огороджувальних конструкцій, виготовлених, наприклад, з газобетону та ін

Виробник — про новачка

Геннадій Сичов, директор ЗАТ «Термолайф» (м. Харків; реалізація мінеральної вати на основі базальтових волокон — з 2006 р. ; виробництво — з 2010 р. ; 220 чол. ):

— В кінці 2010 р. ми сподівалися, що будівельний ринок почне виходити з кризи, і прогнозували зростання ринку теплоізоляційних матеріалів в 2011 р. на 25%. Після п'яти місяців цього року оцінки наші поки не такі оптимістичні: темпи зростання становитимуть 10-15%.

Що стосується нового виробника, то успішність його виходу на ринок багато в чому буде залежати не тільки від цінової і збутової політики підприємства, а й від якості та можливостей технологічної лінії, яку встановлять на заводі.

Від появи нового гравця постраждають в першу чергу виробники, що випускають продукцію на малопродуктивних лініях, і імпортери. Хоча тенденція до заміщення імпортної продукції місцевої спостерігається протягом приблизно трьох років.

http://www.business.ua/articles/domostroy_tendenchii/Teplyy_priem-15957/

Другие статьи